سلامتی

مکمل HMB اچ ام بی فواید ، عوارض،طریقه مصرف

HMB

HMP:هیدروکسی متیل بوترات یا همان مکمل HMB اچ ام بی به صورت طبیعی در بدن با تجزیه اسید آمینه لوسیون توسط سبدن تولید می شود.  که این اسید آمینه ها پروتئین را می سازند. که در حفظ و تشکیل عضلات تاثیر زیادی دارد. افرادی مانند بدن سازان و ورزشکاران از مکمل HMB اچ ام بی برای افزایش میزانHMB در بدن استفاده می کنند. این مکمل ها آسیب های عضلانی که به دلیل کمبود پروتئین  به وجود آمده است را درمان می کند.

HMPفواید HMB

فواید HMB : طبق تحقیقات انجام شده  دارای  فواید زیادی برای بدن می باشد. که می توان موارد زیر را نام برد:

۱-افزایش حجم ماهیچه ۲-پیشگیری از کاتابولیسم ماهیچه ۳- ترمیم و بازسازی ماهیچه ۴- افزایشVO2 استقامت ۵- افزایش قدرت ۶- کاهش آسیب عضلانی ۷- افزایش عملکرد هوازی و بی هوازی ۸- افزایش توده بدون چربی ۹- کمک به ریکاوری عضلات هنگام ورزش ۱۰- کاهش فشار خون و کلسترول ۱۱- کاهش بیماری های قلبی ۱۲- خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهاب.

همچنین مصرف آن با مکمل های دیگر نیز مفید می باشد. به طور مثال مصرف آن با ویتامین D موجب استحکام و قدرت ماهیچه ها می شود. همچنین ترکیب آن با آمینو اسیدهای گلوتامین و آرژمین مانع زوال ماهیچه ها به دلیل بیماری های خاص شده، به علاوه مصرف آن با کراتین موجب رشد عضلات و کاهش چربی بدن می شود.

عوارض

عوارض : در مصرف مکمل های HMB باید جوانب احتیاط را رعایت کرد، چرا که در این زمینه تحقیقات زیادی صورت نگرفته است. علاوه بر مفید بودن برای بدن گاهی اوقات مصرف بی رویه آن باعث ایجاد مشکلاتی نیز می شود و عوارضی را در پی دارد. با مصرف زیاد مکمل HMB اچ ام بی پروتئین زیادی وارد بدن می شود، که اگر بدن نتواند آن را مصرف کند باعث بروز مشکلاتی در کلیه ها و کبد می شوند. بعلاوه معده درد ، یبوست و خارش را نیز در پی دارند. افراد دارای بیماری خاص و زنان باردار قبل مصرف با یک فرد متخصص مشورت کنند. از قرص های یک گرمی  هر روز ۴ عدد قبل تمرین مصرف کنید. میران مصرف آن با توجه به جنسیت متفاوت است.

عوارض HMBنحوه و مقدار مصرف

نحوه و مقدار مصرف:  مکمل HMB اچ ام بی دارای شماره ثبت اختراع  هستند. که همه محصولات مکمل HMB اچ ام بی باید آن را داشته باشند. زمان خرید باید به آن دقت نمائید. این مکمل به صورت قرص، کپسول و پودر است. دُوز خاصی برای آن در نظر نگرفته است، اما معمولا ۳ گرم در روز توصیه شده است.

بهترین زمان برای مصرف آن بعد از غذا و قبل تمرین می باشد‌ چرا که مصرف آن بعد غذا به خوبی جذب و طولانی مدت در ماهیچه ها می ماند. دو نوع نمک کلسیم و اسید آزاد دارد. که نمک کلسیم یک ساعت قبل و اسید آزاد نیم ساعت قبل تمرین مصرف می شوند. در صورت مصرف با سایر داروها با پزشک متخصص مشورت کنید. به طور کلی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه و دو هفته قبل تمرین قابل مصرف می باشند.

قرص HMB

قرص HMBقرص HMB : زمانی که شما زیاد ورزش کنید دچار گرفتگی و کوفتگی می شوید؛ که این به خاطر از دست دادن بافت ماهیچه ها ی بدن است. برای جلوگیری از این عارضه می توانید قرص اچ ام بی را مصرف کنید. این قرص با افزودن پروتئین به بدن باعث حفظ بافت ماهیچه ها می شود. ترکیبات مکمل HMB اچ ام بی ، کلسیم بتاهیدروکس، منیزیم اتریت، عامل لعاب، اکساید آهن سیاه و… است. برای مصرف  روزی یک عدد با غذا میل شود. کوفتگی عضلات معمولا به خاطر

انباشت پروتئین در بدن می باشد، برای جلوگیری باید آب زیاد بخورید. همچنین افرادی که حساسیت پوستی و یا بیماری هایی مانند فنیل کتونوری یا کبدی دارند از مصرف آن خود داری کنند. به علاوه افراد دارای بیماری های متابولیسمی نیز باید با پزشک مشورت کنند.

کپسول HMB

 کپسولHMB : مصرف کپسول  مکمل HMB اچ ام بی باعث افزایش عملکرد ماهیچه ها می شود. که این امر مقاومت بدن را در برابر تمرین های فشرده بالا می برد. این کپسول ها بی رنگ،  بدون شکر، فاقد طعم دهنده ها  و سدیم  است. موادی که در آن استفاده  شده، دی کلسیم، ، فسفات، سلولز و… می باشد.

همچنین مزایایی چون  سازگاری با مصرف همزمان با سایر مکمل ها، حفظ سلامتی ماهیچه ها، بدون عواض جانبی و بسیاری مزایای دیگر می باشد. این کپسول را ۲ تا ۳ بار در روز  و همراه با مواد پروتئینی باید مصرف کرد. افراد دارای بیماری های خاص و تحت درمان می توانند با مشورت پزشک مصرف کنند. برای افراد بالای ۱۸ سال ممنوع است. همچنین نباید بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف کرد. به علاوه دور از نور خورشید و دسترس کودکان قرار دهید.

استفاده از مکمل HMB اچ ام بی در بدن سازی

مکمل HMBاستفاده از مکملHMB در بدن سازی: این مکمل را نمی توان جایگزین غذا کرد. اما مصرف آن همراه مواد غذایی باعث ایجاد عضله می شود. که هر ورزشکاری با توجه به بدن و تمرین  مکمل مناسب خود را مصرف می کند. از مکمل ها برای افزایش و کاهش وزن، بالا بردن عملکرد، حجم دهی بدن و… استفاده می کنند.

که بی خطر ترین و بهترین نوع مکمل در بازار مکمل HMB اچ ام بی است. این مکمل در بازسازی ماهیچه ها تاثیر بسزایی دارد. چرا که به بدن پروتئین رسانی می کند. و اثر آن برای ورزشکاران بدین شکل:  چربی سوزی سریع، چند برابر شدن عضلات،

جلوگیری از تخریب بافت ماهیچه، رشد عضلات در افراد سن بالا و… است. اگر به درستی مصرف شود اثر خوبی بر جای می گذارد. و مصرف آن بستگی به وزن افراد دارد مثلا افراد زیر ۶۰ کیلو گرم  باید ۲ گرم روزانه و افراد بالای ۶۰ کیلو‌گرم ۴ گرم در روز مصرف کنند.

می توانید آن را در ۴ وعده به مصرف برسانید تا به نتیجه دلخوا و مطلوب خود برسید. بهتر است که ورزشکار اطلاعات کافی در مورد نحوه و مقدار مصرف داشته باشد. و همچنین با مربی خود نیز مشورت کند.

افرادی که در زمان مصرف مکمل تمرین هم می کنند عضلات آنها بیشتر رشد می کند. تا کسانی که فقط به تمرین کردن می پردازند. افراد ورزشکاری که می خواهند تناسب اندام زیبایی داشته‌ باشند می توانند از این مکمل استفاده کنند. همچنین ترکیب مکمل اچ‌ ام بی با کراتین باعث افزایش قدرت و حجم بدن می شود. میتوانید این مکمل را از فروشگاه های مواد غذایی سالم‌ خریداری کنید.

کپسول HMBبه طور کلی مکمل های زیادی از نظر مصرف و قیمت در بازار وجود دارند. اگر دنبال مکمل های پروتئین دار و کراتین هستید و همچنین از لحاظ مالی برای پرداخت هزینه مشکلی ندارید و به علاوه تمرین منظم و زیادی نیز دارید، انتخاب مکمل HMB اچ ام بی گزینه ی مناسب و خوبی میباشد وامتحان آن ضرری ندارد

برای اطلاع بیشتر از این محصول اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + نُه =