سلامتی

خواص شربت مولتی ویتامین سانسول چیست؟

خواص شربت مولتی ویتامین سانسول چیست؟

مقدمه

بدن انسان به طور معمولی به ویتامین‌ها و مواد معدنی زیاد نیاز دارد که برخی از این ویتامین‌ها و مواد با مصرف مواد غذایی تامین می‌شود اما در گاهی اوقات به یک مکمل نیاز است.
شربت مولتی ویتامین سانستول به عنوان مکمل رژیم غذایی که ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین می نماید توسط متخصصان تجویز شده و به مصرف می رسد .

خواص شربت مولتی ویتامین سانستول چیست؟

در واقع شربت‌های ویتامین سانستول دارای انواع گوناگونی می باشد که در شرایط مختلف و با توجه به نیاز شخص توسط پزشک به وی تجویز شده و بر اساس آن باید مصرف شود.
در اینجا به انواع شربت مولتی ویتامین سانستول اشاره نموده خواص و همچنین ویژگی‌های هر یک را به طور مختصر عرضه می داریم.

۱-مولتی سانستول پلاس زینک

یکی از گونه‌های شربت مولتی ویتامین سانستول،پلاس زینک می باشد که به عنوان تقویت کننده و تکمیل کننده رشد کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت این شربت اشتها آور بوده و سبب رشد و نمو،جسم و ذهن کودکان می شود.
در واقع مصرف این شربت مولتی ویتامین نیازهای کودک به ویتامین‌های مورد نظر را تامین نموده و با توجه مزه فوق العاده ای که دارد سبب زیاد شدن انرژی، تحرک و نشاط می شود.
شربت مولتی سانستول پلاس زینک با توجه به این که ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تامین می نماید. مقادیر روی نیز در این شربت موجود می باشد،همچنین ویتامین ب ۱۲، ویتامین d،فولیک اسید هم در این شربت موجود است.

در حال حاضر مشکلاتی همچون کمبود روی در کودکان سبب ایجاد مشکل و دغدغه در بین مردم شده است. این کمبود سبب ایجاد مشکل در رشد کودکانشان از جمله: افسردگی و بی اشتهایی، اسهال‌ های مزمن و طولانی مدت ، اختلال در تمرکز کودکان، اختلالات پوستی و مشکلاتی از این قبیل به وجود آورده است.
مصرف شربت مولتی ویتامین سانستول پلاس زینک،به و بهبود این مشکلات و اختلالات رشدی کودکان کمک نموده و توصیه می شود.
شربت زینک تاثیرات گوناگونی در بدن دارد. مثلا در فعالیت سلول ها، تقویت نمودن سیستم ایمنی بدن ک ترمیم و بازسازی پوست و مو و ناخن،بهبود و ترمیم زخم‌های صدمه دیده، کمک به خونسازی، اشتها آور بودن،ضد جوش و…موثر خواهد بود.

خصوصیات شربت مولتی ویتامین سانستول زینک پلاس:

خصوصیات شربت مولتی ویتامین سانستول زینک پلاساین شربت دارای ویتامین‌های a،b، c،d و آهن مس،کلسیم،منگنز،روی و سایر ویتامین‌ها می باشد.
مصرف این شربت موجب تقویت دستگاه تنفس شده و بازجذب پروتئین‌ها به رشد کودکان کمک می نماید
– به رشد و نمو،مو و ناخن کمک کرده و سبب تقویت حس چشایی و بویایی می شود.
– به عنوان تامین کننده ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز در بدن توصیه شده است.
_ تقویت کننده استخوان‌های دندان و عضلات بدن بوده و در تشکیل آنها کمک می نماید.
_ موجب بیشتر شدن تحرک و نشاط شده و اضطراب را کم می کند.
_ شربت زینک پلاس اشتها آور بوده و کم خونی را برطرف می نماید، از این رو سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
_ مصرف این شربت باعث تقویت و تکمیل رشد جسمی و ذهنی در کودکان می‌شود.

●طریقه مصرف شربت مولتی ویتامین پلاس زینک سانستول:

مصرف شربت مولتی ویتامین پلاس زینک سانستول برای بزرگسالان یک بار در روز به میزان ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری توصیه شده است.
_ کودکان بالای ۵ سال به اندازه ۱۰ میلی لیتر از شربت را در دو مرتبه به صورت مجزا مصرف نمایند.
– کودکان یک تا پنج سال تقریباً به اندازه ۵ میلی لیتر در روز باید مصرف نمایند.
مصرف شربت مولتی ویتامین پلاس زینک در گاهی اوقات دارای عوارض نیز می باشد که در صورت تشدید این عوارض بایستی با پزشک مشورت شود.
یکی از شایع ترین عوارض شربت زینک ایجاد درد‌ها در ناحیه شکم است. که در بعضی از شرایط بسیار زیاد است. اما باید توجه داشته باشید که محصولات بعضی از شرکت‌ های دارویی کم عوارض ترند ، یعنی واکنش بدن افراد نسبت به یک داروی خاص امکان دارد متفاوت باشد.
این شربت مولتی ویتامین نیز مانند سایر ویتامین‌ ها در تشخیص و یا درمان درد بیماری تاثیر بسزایی نخواهد داشت و اکثراً به صورت یک مکمل و کمک کننده در درمان خواهد بود.

۲- شربت مولتی سانستول نایکومد:

خصوصیات شربت مولتی ویتامین سانستول زینک پلاسیکی از بهترین شربت‌ های مولتی ویتامین برای کودک شربت مولتی سانستول نایکومد خارجی محسوب می شود. این شربت یک مکمل بسیار خوب و تقویت کننده ای استخوان شناخته شده است. شربت مولتی ویتامین سانستول نایکومد به عنوان یک مکمل رژیم غذایی که به رفع نیازهای ویتامین در کودکان می پردازد.
این شربت مورد استفاده افراد زیادی جهت رشد و تقویت کودکانشان قرار گرفته است تا از این رو نیازهای مورد نیاز آنها به واسطه این شربت تامین گردد.شربت مولتی ویتامین از انواع سانستول نایکومد با توجه به ساختار مواد تشکیل دهنده ی آن و همچنین سوخت و سازی که دارد به عنوان بهترین تکمیل کننده ی رژیم غذایی برای کودکان محسوب می شود.

در بعضی از موارد شربت مولتی سانستول نایکومد بدون آهن و دارای ویتامین دی تولید می شود، از این رو این شربت در تکمیل ویتامین دی مورد نیاز بدن کودکان بسیار موثر بوده و سبب استحکام استخوان آنها می شود.

مزایای و فواید کلی شربت سانستول برای کودکان:

مزایای و فواید کلی شربت سانستول برای کودکانشربت مولتی ویتامین سانستول اکثر ویتامین‌ها را دارا می باشد. کلسیم موجود در این شربت سبب تشکیل و تقویت استخوان دندان و سایر عضلات بدن در کودک می‌شود،همچنین به رشد و نمو بدن کودک کمک می نماید.
علاوه بر آن آهن موجود در این شربت باعث افزایش خون سازی و بهبود گردش خون می شود. یکی از مهمترین ویتامین‌های موجود در شربت مولتی ویتامین سانستول روی نام دارد.در واقع بدن انسان فقط به وسیله مواد غذایی می‌تواند روی مورد نیاز خود را دریافت نماید و خود تنها توانایی تولید این ویتامین را ندارد.

از این رو همواره متخصصان اطفال برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودکان، شربت مولتی ویتامین سانستول را تجویز می نمایند،که این شربت به دلیل رویی که در آن موجود است ،سیستم ایمنی بدن کودک را تقویت می نماید.
رشد و توسعه سیستم ایمنی بدن از اهمیت بالایی برخوردار است به دلیل اینکه این مسئله سبب جلوگیری از عفونت‌های مزمن و احتمالی می شود.
این شربت علاوه بر موارد گفته شده در تقویت ناخن و مو، کم نمودن استرس و اضطراب،افزایش اشتها و عواملی از این قبیل کمک می کند.

مزایای و فواید کلی شربت سانستول برای بزرگسالان:

مزایای و فواید کلی شربت سانستول برای بزرگسالانبا توجه به اینکه شربت مولتی ویتامین سانستول دارای روی می باشد و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، از این رو در کم کردن خطرات ناشی از دخانیات و عوامل افزایش سرطان موثر واقع خواهد شد.

اگر شخصی علایمی همچون کم شدن اشتها، کم شدن وزن،عفونت‌ های گوناگون، آکنه،منعطف شدن ناخن،خشکی پوست، کم شدن دید در شب را در خود مشاهده نمود، بایستی از شربت سانستول که دارای ویتامین‌ها و روی بسیار است به منظور درمان و پیشگیری از ابتلاء به گونه‌ های شدیدتر بیماری استفاده نماید.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 3